39. kolo Slovnaft extraligy mužov

06.01.2008 Celý región

Dukla Trenčín - HK Aquacity ŠKP Poprad 5:4 (1:1, 3:2, 1:1)
Góly: 6. S. Saliji (Kútny, Bobček), 26. Čacho (Homer, Křetinský), 30. Fatyka (Kútny), 38. Křetinský (Homer, V. Nemec), 41. Pardavý (A. Kollár) - 20. Jarolín (Kasík, A. Kroták), 24. Kubus (M. Segľa, Marek Haščák), 33. Kubus (M. Segľa), 47. Turoň (Halaj, V. Král)
vylúčení: 4:12 na 2 min
presilovky: 3:1
rozhodovali: Baluška, Ország - Gajan, Smrek
3580 divákov

Stav 1:1 po prvej tretine bol slabou náplasťou na prevahu a gólové šance Dukly. Úvodný gól padol v 6. minúte, keď strelec Saliji dostal perfektnú prihrávku od Kusého. Pred gólom hrali neúspešne presilovky, dokonca jednu 49 sekúnd 5:3. Ďalšie dve hrala Dukla v 8. a 14. minúte, ale neuspela. Šance Kollára a Pardavého bravúrne zlikvidoval Šimonovič. Nedáš-dostaneš uplatnil Poprad v závere tretiny, keď Čacho za držanie hokejky a vzápätí Húževka za hákovanie zahrievali trestnú lavicu. Presilovku o dvoch hráčov síce Podtatranci nevyužili, ale nasledujúcu o jedného gólom do šatne vyrovnali. V úvode druhej časti nevyužila Dukla ďalšiu presilovku, v poradí už piatu, po ktorej sa ale Poprad dostal gólom Martina Segľu do vedenia. V 26. min konečne padol puk za Šimonovičov chrbát z presilovky a v 30. min Fatyka otočil skóre na 3:2. O necelé štyri minúty nato vyrovnal Kubus. Gólové šance však pokračovali. V 38. minúte využila Dukla presilovku o dvoch hráčov a dostala sa znova do vedenia. Príčinou bolo aj živelné bránenie hostí, ktorí mali v dvoch tretinách desať vylúčených. Piaty gól z hokejky Pardavého padol tiež v presilovej hre, keď zasunul do bránky Kollárovu vyrazenú strelu. Ďalšie góly zo strany Dukly síce viseli vo vzduchu, ale gól padol v 57. min do Hálovej bránky a v 58. min Nemec zasadol na trestnú lavicu. Pri výhode o jedného hráča sa hostia k power play nedostali a Trenčín z jasného stretnutia "utrpel" víťazstvo 5:4.

Július Penzeš, asistent trénera Dukly Trenčín: "Prvá tretina nám nie celkom vyšla a cez prestávku sme hráčom dohovorili a obraz hry sa troška zmenil. Poprad však bol nepríjemný až do konca a mali sme s ním veľa trápenia. S predvedeným výkonom rozhodne nie sme spokojní. "
Jozef Skokan, asistent trénera Popradu: "Napriek množstvu zranených hráčov sme predviedli dobrý výkon, bol však nedisciplinovaný a doplatili sme na veľké množstvo vylúčených hráčov. "

SkiPark MHK Kežmarok - HK 36 Skalica 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 59. R. Školiak (Gula, Kocák)
Vylúčení: 6:6 na 2 min
rozhodovali: Pavlovič - Valach, M. Orolin
1650 divákov

Zápas tabuľkových susedov sa začal presilovkou hostí, ale paradoxne v nej najväčšiu šancu na skórovanie mal domáci Škovira. Ten však Rybára spomedzi kruhov neprestrelil. Potom sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Obe mužstvá si vytvorili niekoľko šancí na skórovanie, ale brankári sa nedali zaskočiť. Nebolo tomu inak ani v 15. min, keď hral Kežmarok presilovku, no Drotár ani Ihnačák v čistých príležitostiach nedostali domácich do vedenia. Otvoriť skóre sa v 18. min nepodarilo ani hosťujúcemu Pálffymu, keď jeho nájazd vychytal Klempa, ktorý zlikvidoval v závere prvej tretiny aj šancu Pašeka. Druhá tretina sa začala presilovkou domácich, v nej však ušiel Pálffy a po zákroku na neho sa strieľalo trestné strieľanie. Samotný hráč ho však nepremenil. Hra sa zrýchlila a zápas nabral vysoké tempo. Z toho profitovali najmä hostia, ktorí niekoľkokrát peknými kombináciami zamotali domácim hlavu, ale gól nedali a tak po dvoch tretinách bolo stále 0:0. Tretia tretina patrila domácim. Už v 41. min Frank prestrelil prázdnu bránku hostí, po ňom nedal čistú šancu ani Slaninák. Domácim v 52. min nevyšlo ani prečíslenie dva na jedna, keď Škovira so Slaninákom zakombinovali, ale Rybár hostí podržal. V 54. min nevyužil dobrú šancu Pálffy, keď domácich podržal Klempa. Dobrému zápasu chýbali iba góly, ktoré však u týchto dvoch mužstiev padá málo. Ten jediný dal 89 sekúnd pred koncom hosťujúci Školiak, a tak šťastnejší hsotia si spod Tatier odnášajú tri body.

Ján Vodila, tréner SkiPark MHK Kežmarok: "Videli sme kvalitný zápas, v ktorom vynikli obaja brankári. Naopak strelci zahodili obrovské množstvo gólových príležitostí. Keď nedáme gól, nemôžeme vyhrať. "
Peter Oremus, tréner HK 36 Skalica: "Myslím si, že sme videli kvalitný zápas z pohľadu defenzívy. Do Kežmarku sme prišli uhrať dobrý výsledok, čo sa nám podarilo. Diváci museli byť spokojní s úrovňou tohto zápasu. "

Slovan Bratislava - MsHK Žilina 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Góly: 4. Kuľha (Kapuš, Pavlas), 8. Kapuš (J. Kováčik, Döme), 41. Hujsa (Kuľha, Kapuš) - 25. R. Tvrdoň (V. Baláž)
vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Lažo 10+DKZ za napadnutie zozadu
presilovky: 2:0
rozhodovali: Halecký - M. Novák, P. Šefčík
5065 divákov

HC Košice - HK Ardo Nitra 6:4 (1:0, 3:3, 2:1)
Góly: 11. Kmiť (Špelda, Lipovský), 29. Špelda (Rudolf Huna, Weissmann), 31. Juraj Faith (P. Bartoš, Špilár), 34. Rudolf Huna (Weissmann), 42. Špilár (Juraj Faith, P. Bartoš), 58. Špelda (Rudolf Huna, Gron) - 24. Ľ. Kolník (Halász, J. Mihálik), 26. T. Sedlák (Vozdecký, M. Štefanka), 39. Dornič (T. Chrenko), 48. Galko (M. Štefanka, Vozdecký)
vylúčení: 3:8 na 2 min, navyše: Kmiť 5+10 min za zranenie súpera - M. Kováčik 10 min za nešp. správanie
presilovky: 1:3
oslabenia: 0:1
rozhodovali: P. Grečko, Junek - Müllner
4821 divákov

MHC Martin - HKm Zvolen 3:6 (1:1, 0:4, 2:1)
Góly: 18. Markovič (Džerinš, M. Macho), 46. Džerinš (Markovič), 54. I. Ďatelinka (Török, M. Beran) - 1. Klouda (Dlouhý), 24. Cibuľa (Štork, L. Jurík), 36. Paciga (J. Čierny, Juraško), 38. Kubenko (J. Kopecký, Klouda), 40. Klouda (J. Kopecký, L. Čierny), 43. L. Jurík (Hvila)
vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše: Ďatelinka 10 min napadnutie zozadu - Klouda 10 min nešp. správanie
rozhodovali: R. Lauf, Kubuš - M. Korba, T. Orolín